-1.2 C
Skopje
Monday, February 6, 2023

Убил четворица пациенти во психијатриска болница во Романија со држач за инфузија

Најчитани вести

Три дена откако доброволно се пријавил во психијатриска установа во романската општина Сапока, пациент уби четворица други пациенти со држач за инфузија.

До крвавиот напад дошто утрото околу три часот по полноќ, откако пациентот (38) со метален држач за инфузија го нападнал својот цимер, а потоа влегол во женското одделение, каде со истиот тој држач почнал да ги удира пациентките.

Напаѓачот, кој во оваа болница се пријавил по своја волја, е приведен од страна на полицијата, а во моментот на апсењето во рацете имал дел од држачот за инфузија со кој ги убил четворицата пациентки на возраст од над 60 години.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести