Home » Убил малолетник затоа што биле вљубени во иста девојка – трагедија во Трст

Убил малолетник затоа што биле вљубени во иста девојка – трагедија во Трст

by Журнал.мк

Малолетник со потекло од Србија е убиен во Трст, јавуваат локалните медиуми.

Мотивот, како што пишуваат италијанските медиуми, е девојка во која биле вљубени и малолетниот Р.Т. и осомничениот убиец.

Италијанската полиција уапсила 21-годишник.

Истражните органи се сомневаат дека 21-годишникот го задавил малолетникот во близина на железничката станица во Трст, а мотивот е девојка, во која биле вљубени двајцата.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More