Home » Убиецот од Футог го призна злосторството, се плашел: Ми рекоа ќе ме исечат со мачети и ќе ме фрлат во Дунав!

Убиецот од Футог го призна злосторството, се плашел: Ми рекоа ќе ме исечат со мачети и ќе ме фрлат во Дунав!

by Журнал.мк

Извршителот на двојното убиство Н.Л.(23) го признал убиството на млад човек во Футог, а како што дознава српски Блиц, во полиција рекол дека се плаши за својот живот, поради што го убил Н.Ш.(19) и М.М.(20), дознава „Блиц“.

Како што неофицијално се соопштува, Н.Л. раскажал дека се плашил за својот живот бидејќи, наводно, двајца млади му се заканувале дека ќе го исечат со мачети и ќе го фрлат во Дунав!

Рече дека отишол во куќата да земе пиштол, кога го видел Н.Ш. и М.М. во автомобилот пред неговата куќа. Тој рече дека потоа земал пиштол, седнал во автомобилот во кој биле неговите пријатели и пукал во правец на жртвите – вели извор на „Блиц“ запознаен со случајот.

Н.Л. наводно рекол дека не знае дали ги убил или само ги ранил.

Наводно, камерите од блискиот објект снимиле видео, на кое се гледа директно извршување на двојно убиство.

Да потсетиме, во престрелката што се случи синоќа околу полноќ пред основното училиште „Десанка Максимовиќ“ во Футог, убиен е Н.Ш. (19), а почина и М.М.(20) кој бил ранет.

Првиот итен повик дошол 17 минути по полноќ, а следел уште еден, кога полицијата на местото на настанот пронашла уште едно младо момче без свест.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More