21.8 C
Skopje
Saturday, September 24, 2022

Убиен уште еден командант на Исламски џихад

Најчитани вести

Радикалната палестинска група Исламска џихад објави дека во денешните израелски воздушни напади врз Појасот Газа е убиен уште еден нивен командант, Калед Фараж, јави телевизијата „Ал Мајадин“.

Во извештајот се наведува дека Фараж (38) загинал во воздушен напад недалеку од една фарма, пренесува ТАСС.

Палестинските групи и израелската војска разменија оган во текот на изминатите два дена, откако еден од командантите на Исламскиот џихад, Баха Абу ал-Ата, беше убиен во напад на Појасот Газа.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com