24.8 C
Skopje
Saturday, May 28, 2022

Убиен напаѓачот во Калифорнија

Најчитани вести

Осомничениот за нападот во калифорнискиот град Гилрој е убиен, потврди локалниот полициски началник Скот Смити.

Три лица загинаа и 15 беа ранети во нападот што се случи на најголемиот фестивал на храна.Според очевидци, во нападот учествувало уште едно лице, но засега не е јасно дали и тој пукал.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com