Home » Убиен е Мики Колашинец пејачот во „Ѕвездите на Гранд“

Убиен е Мики Колашинец пејачот во „Ѕвездите на Гранд“

by Журнал.мк

Рано утрово во Холандија убиен е фолк пејачот Енвер Мики Колашинец, поранешен учесник во шоуто „Ѕвездите на Гранд“.

Колашинац живеел во Нови Пазар, Србија, а повремено престојувал во Австрија и Холандија. Беше и натпреварувач во популарното шоу за таленти „ѕвездите на Гранд“.

Според пишувањата на медиумите, насилникот чекал да дојде Колашинац, а потоа со неколку истрели го убил и побегнал, објави Блиц. Информацијата ја потврдила и неговата сестра Ајша која се збогувала со нејзиниот брат преку социјалните мрежи.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More