24.8 C
Skopje
Saturday, May 28, 2022

Убиено младо момче во Босна

Најчитани вести

Убиено е 27-годишно момче во Босна и Херцеговина, пренесуваат тамошните медиуми.

Полицијата излегла на терен во близина на местото на убиството, го нашла и го уапсила Р.Ф. (роден 1974 година), кој околу 22.15 часот му го одзел животот на момчето.

Како што се дознава, осомничениот ѝ бил познат на полицијата од порано.

Истрагата продолжува, засега нема повеќе детали.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com