Home » Убиени двајца полицајци во Германија кои вршеле рутинска контрола

Убиени двајца полицајци во Германија кои вршеле рутинска контрола

by Журнал.мк

Двајца германски полицајци убиени се рано утрово во тек на една рутинска контрола во сообраќајот, соопшти полицијата на југозападот на Германија.

Полицијата трага по осомничените кои побегнале од местото на злосторството, се наведува во соопштението од полицијата од покраината Рајна-Палатинат, а пренсе Ројтерс.

Од полицијата наведуваат дека не е јасно во кој правец осомничените побегнале, како и дека нема опис на осомничените ниту возилото кое го користеле во бегството.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More