21.8 C
Skopje
Friday, July 30, 2021

Убиена Витни Хјустон? Нејзиното тело можеби ќе треба да се ексхумира

Најчитани вести

Пред точно шест дена, поминаа девет години откако одличната музичка икона Витни Хјустон нè напушти. Откако минатата година во овој момент конечно беше објавен резултатот од обдукцијата, сега се појавија тврдења дека нејзиното тело ќе мора да биде ексхумирано бидејќи причините за смртта биле повторно испрашувани. Како што истакнуваат во списанието „Глоуб“, постои сомневање за убиство, од страна на нејзиниот Ник Гордон, тогашен партнер.

‘Ник Гордон имаше мотив, но и можност да ја убие. Сето ова е многу важно да се испита “, велат инспекторите. Иако нејзиното семејство беше обвиткано во црно во последните неколку години, поради неколку смртни случаи, остатокот од семејството верува дека вистината е близу. Имено, во текстот уште еднаш се споменува дека Боби Кристина почина многу слично како нејзината мајка, а чиј виновник е Ник. Двете жртви имале модринки, тие биле пронајдени во када со повеќе видови лекови во телата. ‘Ник беше присутен кога Витни беше пронајдена во кадата“, истакнуваат анонимни извори.

Споменатата обдукција ја покажа застрашувачката здравствена состојба на пејачката во моментот на нејзината смрт.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести