-9 C
Skopje
Wednesday, January 20, 2021

Убавата Розга блесна на хуманитарен настан, моден избор кој воодушевува

Најчитани вести

Убавата хрватска пејачка Јелена Розга воодушеви со својот изглед на хуманитарен настан одржан под името „Сакам живот“.

Според многумина, таа воодушеви со својот моден избор. Убавата русокоса носеше креација потпишана од дизајнерот Иван Алдик која ја дополни со минијатурната чантичка.

Станува збор за чанта од брендот Jacquemus која модните портали ја прогласија за ултимативен хит во 2019 година./kurir.mk/

Повеќе вести

- Advertisement -

Најнови вести