10.8 C
Skopje
Sunday, October 24, 2021

Уапсен 27-годишник баран со потерница за казна затвор од три и пол години

Најчитани вести

На 11.10.2021 во 21.50 часот, полициски службеници од Полициската станица Гази Баба, врз основа на судска наредба, го лишиле од слобода О.А.(27) од с.Грчец, општина Сарај, кој бил баран со потерница за издржување казна затвор од три ипол години за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“ по член 131 став 3 од Кривичниот законик.

Тој бил спроведен во Казнено-поправната установа Затвро Идризово за издржување на казната.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com