23.8 C
Skopje
Saturday, June 19, 2021

Уапсен скопјанец поради поседување марихуана, а прекршил и полициски час

Најчитани вести

На 07.04.2021 во 22.40 часот од полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Кисела Вода од слобода бил лишен Д.Г.(39) од Скопје, бидејќи кај него била пронајдена марихуана.

Исто така, тој постапил и спротивно на член 206 од Кривичниот законик и не ги почитувал донесените мерки за забрана за движење по 20.00 часот.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести