7.8 C
Skopje
Wednesday, December 7, 2022

Уапсен мажот кој се забарикадира во музеј во Франција

Најчитани вести

Француската полиција соопшти дека го уапсила мажот кој се забарикадира во музејот во Сент Рафаел, на францускиот брег.

Полицијата не соопшти повеќе детали за апсењето, пренесе „Ројтерс“.

Претходно мажот се затвори во музејот, од каде извикувал закани на арапски јазик.

Медиумите јавија дека е познато дали мажот бил вооружан.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести