29.8 C
Skopje
Wednesday, June 29, 2022

Уапсен еден од најбараните холандски криминалци, опишуван како „машина за убивање“

Најчитани вести

Еден од најбараните холандски бегалци, наводен водач на криминална организација, кого обвинителството го опишува како „подмачкана машина за убивање“, е уапсен во Дубаи.

Осомничениот Ридуан Таги има мароканско потекло и беше во бегство со години, а е уапсен во понеделникот.

Тој ќе се соочи со обвиненија дека наложил низа убиства.

Обвинителството го обвинува Таги (41) за убиство на пет лица, вклучувајќи и познати криминалци.

Судскиот процес против Таги и неговиот наводен партнер Саид Разуки веќе е почнато, иако никој од нив не бил присутен, а ќе продолжи на 27 февруари.

Разуки е сè уште во бегство, пренесе АП.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com