23.8 C
Skopje
Saturday, June 19, 2021

Уапсен дилер во близина на Скопски саем

Најчитани вести

Полициски службеници денеска во близина на Скопски саем привеле лице од Скопје, кај кого е пронајдена марихуана, соопшти МВР.

„Денеска на паркинг во близина на Скопски саем од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција, Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи бил лишен од слобода А.Н.(33) од Скопје, бидејќи при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана“, наведуваат од Министерството.
Лицето е приведено во полициска станица и по документирање на случајот, по насоки на Јавен обвинител, против него ќе биде поднесена кривична пријави поради постоење основи на сомнение за извршено кривично дело по член 215 од Кривичниот законик.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести