1.8 C
Skopje
Tuesday, December 7, 2021

Уапсен велешанец на скопскиот аеродром, требало да издржува затворска казна

Најчитани вести

Скопје, 25 септември- Велешанец на возраст од 31 година бил уапсен на скопскиот аеродром во вечерните часови на 24 септември.

Како што информираат од МВР, при контрола и проверка било констатирано дека 31-годишникот се наоѓа на листата со мерка „апси“.

Тој бил приведен и предаден во полициската станица Гази Баба за спроведување до затворот „Скопје“ во Шуто Оризари.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com