21.8 C
Skopje
Saturday, October 1, 2022

Уапсен бегалец за нелегална трговија дрога

Најчитани вести

Полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје, вчера во 17,30 часот на ул.„Лазар Трповски“ во Скопје, врз основа на судска наредба, го лишиле од слобода Д.Г.(24) од Скопје. Лицето било предадено во Полициската станица Бит Пазар за понатамошна постапка.

Како што денеска информираа од МВР, за него била распишана централна потерница по наредба на Основното јавно обвинителство Велес за истрага, поради сомнение за сторено кривично дело по член 215 од Кривичниот законик за „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори”.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com