29.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Уапсен Албанец на преминот „Ќафасан“

Најчитани вести

Вчера во 12 часот на Граничен премин ,,Ќафасан’’ од слобода бил лишен А.А.(49) од Р.Албанија, затоа што при контрола било констатирано дека има промени на бројот на шасија на патничкото возило „фолксваген голф“, со албаниски национални ознаки, кое го управувал.

Лицето било предадено на полициски службеници од СВР Охрид за понатамошна постапка.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com