29.8 C
Skopje
Thursday, July 7, 2022

Уапсено момче, со нож сакал да ја избоде мајката

Најчитани вести

Во текот на вчерашниот ден, младо момче од Велес било уапсено затоа што се обидело да ја избоде со нож својата мајка.

„Вчера во 17:45 часот во Велес, полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода Н.П.(22) од Велес затоа што се однесувал агресивно во семејниот дом и се обидел со остар предмет да ја нападне неговата 45-годишна мајка. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок“, информираат од МВР.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com