25.8 C
Skopje
Thursday, August 11, 2022

Уапсени 53 мигранти на границата меѓу Мексико и САД кои се криеле во приколка

Најчитани вести

Во Тексас се откриени 53 мигранти кои нелегално ја преминале границата со Мексико криејќи се во приколка. Според американската гранична полиција, мигрантите се пронајдени при рутинска проверка на пункт 35 километри северно од Ларедо.

Меѓу приведените има мигранти кои дошле од Мексико, Еквадор, Гватемала, Ел Салвадор и Хондурас. Граничната полиција го привела и возачот, кој е американски државјанин.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com