22.6 C
Skopje
Thursday, June 30, 2022

Уапсени 122 Кинези во Непал

Најчитани вести

Непалската полиција соопшти дека уапсила 122 кинески државјани осомничени за вмешаност во финансиски криминал.

Претставникот на полицијата, Шаилеш Тапа изјави дека осомничените биле уапсени во понеделникот на различни локации во Катманду, главниот град на Непал.

Деталите за случајот сè уште не се познати бидејќи истрагата сè уште трае, но осомничените веројатно ќе бидат изведени пред судија.

Меѓу уапсените се 116 мажи и осум жени, пренесува „АП“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com