-3.2 C
Skopje
Tuesday, January 18, 2022

Уапсени 10 педофили, малолетничките ги мамеле преку Фејсбук

Најчитани вести

Десет лица од Србија се уапсени во продолжение на акцијата „Армагедон“ поради сомневање дека извршиле кривично дело прикажување, стекнување и поседување на порногафски содржини, како и искористување на малолетни лица за порнографија, пишува Блиц.

Според МВР Србија се уапсени Т.Г. (1957) од Бор, Е.С. (1992) од Тутин, М.Р. (1993) од Нишка Бања, С.С. (1993) од Врање, Б.М. (1952) од Свилајнац, Д.Б. (1970) од Шабац, како и М.Ф. (1970) од Смедерево, Р.Ж. (1959) од Бечеј, Д. М. (1961) од Ужце и З.Ѓ. (1965) од Аранѓеловац, додека кривична пријава доби и 57-годишен маж од Лозница.

Осомничените преку Фејсбук стапиле во контакт со малолетник и од неа барале да се снима и фотографира гола, па потоа да им ги испрати тие снимки и фотографии на Фејсбук.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com