-0.2 C
Skopje
Monday, February 6, 2023

Уапсени четири девојки во Босна поради продавање дрога

Најчитани вести

Четири девојки биле уапсени во Босна и Херцеговина поради кривично дело „поседување и овозможување на уживање на опојни дроги“.

Припадниците на Министерството за внатрешни работи ги уапсиле К.А. (1990), Е.М. (1989), С.Х. (1998) и Д.Р. (1998) во саботата во 19:10 часот.

Повеќе детали за случајот, засега не се соопштуваат.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести