Home » Уапсени четворица тинејџери по пожар во Велика Британија

Уапсени четворица тинејџери по пожар во Велика Британија

by Журнал.мк

– Британската полиција уапси четворица тинејџери, по пожар во поранешна училишна зграда во Хаслемер, јави Би-Би-Си.

Пожарот избил вчера, околу 17.44 часот по локално време, а објектот бил празен.

Уапсени се 14-годишно девојче, двајца нејзини врсници, како и момче на 15-годишна возраст. Младите се под сомнение за намерно предизвикување пожар.

Со пожарот се справувале повеќе противпожарни возила.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More