18.8 C
Skopje
Thursday, July 7, 2022

Уапсени две лица во Центар, попречувале полицајци при отстранување на објект

Најчитани вести

Скопје, 18 декември- Во автоперална на ул. „Мирче Ацев“ во Скопје, о. Центар, полициски службеници ги лишиле од слобода П.Б. и О.З., бидејќи при асистенција за отстранување на бесправно изграден објект ги попречувале полициски службеници во извршување на работни задачи.

По целосно документирање на случајот, против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com