37.8 C
Skopje
Wednesday, June 23, 2021

Уапсени двајца велешани, во нивниот џип бил пронајден кокаин

Најчитани вести

Двајца велешани на возраст од 24 и 31 година, во попладневните часови на 13 април биле уаспесни пред наплатната рампа Сопот, откако во џипот со кои се возеле полицијата пронашла кокаин.

„Лишени од слобода се Д.К.(24) и А.А.(31), двајцата од Велес, бидејќи при преглед извршен во џипот ‘ауди’, управуван од Д.К., каде сопатник бил А.А, и личен преглед бил пронајден кокаин“, информираат од МВР.

Лицата биле приведени во полициска станица и по насоки на Јавен обвинител, против нив ќе бидат поднесени кривични пријави.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести