17.8 C
Skopje
Monday, September 26, 2022

Уапсена сопругата на Ел Чапо

Најчитани вести

Сопругата на мексиканскиот нарко бос, Хоакин Гузман познат како Ел Чапо е уапсена на меѓународниот аеродром во Вашингтон под сомнение дека е вклучена во мрежа за дистрибуција на дрога.

Ема Коронел Аиспуро (31), која има американско и мексиканско државјанство, денес треба да се појави пред федералниот судија.

Таа е обвинета за учество во дистрибуција на кокаин, метамфетамин, хероин и марихуана.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com