10.8 C
Skopje
Thursday, February 2, 2023

Уапсена жена за која се сомнева дака го подметнала пожарот кај Шибеник

Најчитани вести

Полицијата на Шибеник уапсила една жена која се сомничи дека во саботата намерно го предизвикала пожарот во Дубрава кај хрватскиот град Шибеник. Во соопштението се наведува дека во текот на истрагата било утврдено дека станува збор за подметнат пожар кој сериозно им се закани на жителите на неколку населби поради што тие беа евакуирани. Ова беше најголем пожар во Хрватска во оваа година.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести