10.8 C
Skopje
Monday, September 26, 2022

Турчин по 16 месеци излезе од карантин откако доби негативен тест за ковид

Најчитани вести

Турски државјанин помина 16 месеци во постојан карантин бидејќи постојано беше позитивен на коронавирусот.

Станува збор за Музафер Кајасан, пациент што се лекува од леукемија, кој стана познат по тоа дека најдолго имал инфекција со Ковид-19, јавуваат локалните медиуми.

Причината што дури 85 пати бил позитивен на коронавирусот, според лекарите, е слабиот имунолошки систем.

За време на изолацијата немал никакви симптоми.

Бидејќи постојано бил позитивно тестиран, според важечките правила на Турција, тој не можел да излезе од карантин.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com