33.8 C
Skopje
Saturday, July 2, 2022

Турција одобри употреба на кинеската вакцина, министерот за здравство веќе ја прими

Најчитани вести

Турската официјална Агенција за лекови и медицински помагала издаде одобрение за итна употреба на кинеската вакцина против Ковид-19 на компанијата „Синовак“, објави денеска турската новинска агенција Анадолија.

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган неделава рече дека вакцинацијата ќе започне утре или во петок, откако во Турција пристигнаа три милиони од откупените 50 милиони дози на вакцината „КоронаВак“ на кинеската компанија „Синовак“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com