-7.2 C
Skopje
Thursday, February 9, 2023

Турција зароби 18 сириски војници во близина на градот Рас ал Аин

Најчитани вести

Турското Министерство за одбрана соопшти дека се заробени 18 лица, за кои постои сомневање дека се припадници на силите на сириската Влада, во близина на градот Рас ал Аин, северна Сирија.

Во соопштението од турското Министерство за одбрана се наведува дека Анкара за ова е во координација со руските власти.

– Осумнаесет луѓе кои тврдат дека се припадници на сирискиот режим се живи заробени во Рас ал Аин за време на претрес, извидување и безбедност, наведе турското Министерство за одбрана на Твитер.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести