21.8 C
Skopje
Friday, July 30, 2021

Турски државјанин со фалц – зелен картон сакал да излезе на Деве Баир

Најчитани вести

Вчера претпладне на граничниот премин „Деве Баир“ приведен е турски државјанин кој се обидел со фалсификуван зелен картон да излезе од државата.

Според МВР се работи за О.А.(39) од Република Турција.

Тој е предаден на полициски службеници од Полициска станица Кратово за понатамошна постапка.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести