13.8 C
Skopje
Wednesday, May 25, 2022

Турски воени авиони го нарушиле грчкиот воздушен простор

Најчитани вести

Два турски авиона Ф-16 вчера влегле во грчкиот воздушен простор (FIR Атина) над островите Панаја и Инусес, без претходно да достават план на летање, објави грчката новинска агенција АНА-МПА, повикувајќи се на информации од Генералштабот на грчката армија, jави дописничката на МИА од Атина.

Двата острови се наоѓаат помеѓу Хиос и турското крајбрежје.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com