10.8 C
Skopje
Thursday, December 8, 2022

Турските безбедносни сили започнаа нова операција против ПКК во источна Турција

Најчитани вести

Турција ја почна антитерористичката операција „Каран-5“ со вклучување на речиси три илјади припадници на силите за безбедност, соопшти турското Министерство за внатрешни работи.

Операцијата ја изведуваат 179 тимови со 2.625 луѓе во округот Дијарбакир, Бингол и Муш во источна Турција

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести