Home » Турист од Кичево со автомобилот се вози низ Старата чаршија – МВР спие?

Турист од Кичево со автомобилот се вози низ Старата чаршија – МВР спие?

by Журнал.мк

Тотален хаос во сообраќајот во центарaлното градско јадро, а не е поштедена ниту познатата Стара прилепска чаршија.

Дрскоста заминала до таму што денес некој “ербап” од Кичево за малку ќе продолжел да вози и меѓу уличките.

Ваков хаос не се памети со години низ градот под Марковите Кули…

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More