Home » Туристка загина откако карпа падна врз хотел на грчкиот остров Крит

Туристка загина откако карпа падна врз хотел на грчкиот остров Крит

by Журнал.мк

Една жена го загуби животот, а нејзиниот 10-годишен син е полесно повреден откако во текот на ноќта се одронила огромна карпа и паднала врз хотелот во кој престојувале во туристичкото место Агиа Фотја во југоисточниот дел на грчкиот остров Крит.

Нејзиниот сопруг воопшто не бил повреден, затоа што спиел во делот на собата кој не бил допрен од урнатата карпа.

Четири часа им биле потребни на спасувачите да го извлечат безживотното тело на жената, а од падот на карпата уништени се уште неколку соби, кои за среќа биле празни.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More