23.8 C
Skopje
Friday, June 25, 2021

Трпеновски: ДКСК ќе го прегледа целиот случај со Рашковски

Најчитани вести

Во своето гостување во „Топ тема“, членот на Комисијата за спречување на корупција и судир на интереси, Горан Трпеновски потврди дека ДКСК ќе ги испита сите индикатори по допрен глас од медумите, врзани за анкетниот лист на Драги Рашковски, неговите приходи и сразмерноста со стекнатиот имот во Побожје.

– Ние како комисија ќе го видиме анкетниот лист на Драги Рашковски и потоа ќе отвориме процес во соработка со финансиската полиција. Ние треба да видиме дали нема сразмерност помеѓу платата и приходите и стекнатиот имот, истакна Трпеновски.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести