24.8 C
Skopje
Tuesday, May 24, 2022

Тројца скопјани уапсени поради марихуана

Најчитани вести

На 16.01.2022 во 16.45 часот на подрачјето на Центар полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Н.М.(24) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена марихуана. Со него бил и В.М.(19) од Скопје, кој бил приведен поради тоа што кај него бил пронајден нож. По документирање на случајот ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

На 17.01.2022 во 16.20 часот на подрачјето на Аеродром полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје ја лишиле од слобода А.С.(21) од Скопје, затоа што кај неа била пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com