19.8 C
Skopje
Tuesday, July 5, 2022

Тројца скопјани уапсени за поседување марихуана

Најчитани вести

Скопје, 17 декември- На 16.12.2019 во 13.15 часот, полициски службеници од СВР Скопје на ул.„Христо Татарчев“  го лишиле од слобода О.М.(43) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Истиот ден, во 14.45 часот, полициски службеници од СВР Скопје од подрачјето на Гази Баба ги лишиле од слобода В.Д.(37) и С.И.(43), двајцата од Скопје, затоа што при извршен преглед кај В.Д. била пронајдена прашкаста материја, а кај С.И. била пронајдена марихуана. По документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com