13.8 C
Skopje
Sunday, September 19, 2021

Тројца работници повредени додека работеле на трафостаница

Најчитани вести

Скопје, 1 ноември- Тројца работници биле повредени додека работеле на трафостаница во Скопје.

Според информациите на МВР, вчера во Комплекс клиники „Мајка Тереза’’ биле донесени повредени С.М., А.Ј. и Н.Г.. Тие се здобиле со повреди додека изведувале работни задачи на трафостаница на улица Трета македонска бригада.

Од полицијата информираат дека е извршен увид и се работи на расчистување на случајот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com