21.8 C
Skopje
Wednesday, August 10, 2022

Тројца повредени во судир на два мотоцикла на „Партизанска“

Најчитани вести

Скопје, 22 октомври- Две лица се повредени вчера во сообраќајна несреќа помеѓу два мотоцикла на бул. „Партизански одреди“ во Скопје.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот на едниот мотоцикл, З.Л. кој бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ за укажување лекарска помош, додека со телесни повреди се здобиле Б.А. и неговиот сопатник А.М.(18) од Скопје на кои им била укажана лекарска помош во Градска општа болница „Св.Наум Охридски“.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com