4 C
Skopje
Friday, January 22, 2021

Тројца повредени во сообраќајка на автопатот Неготино-Градско

Најчитани вести

Неготино, 29 ноември- Вчера во 14.50 часот било пријавено дека на автопатот Неготино – Градско, патничко возило „фолксваген пасат“, со битолски регистарски ознаки, управувано од Г.Д.(36) од Битола, удрило во заштитна ограда и се превртело на коловозот.

„Во незгодата возачот и сопатникот С.С.(34) се здобиле со тешки телесни повреди. Потоа, во паркираното возило на ЈЗУ Здравствен дом Неготино, кое дошло на местото на незгодата, удрило возило „фиат фиорино“, со скопски регистарски ознаки, управувано од И.М.(26) од Скопје, а потоа во него удрило возило „киа рио“, со струшки регистарски ознаки, управувано од Р.Ј.(39) од Скопје. Притоа со повреди се здобил И.М. Извршен бил увид на местото на настанот од екипа на полициската станица Неготино“, информираат од МВР.

Повеќе вести

- Advertisement -

Најнови вести