25.8 C
Skopje
Thursday, August 11, 2022

Тројца повредени во сообраќајка кај Куманово

Најчитани вести

Куманово, 27 септмеври- Вчера околу 10.25 часот на крстосница од регионален пат Куманово – Свети Николе се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „југо корал“ управувано од С.М.(73) и возило „тојота“ управувано од М.П.(57), двајцата од кумановското село Тромеѓа.

Во незгодата тешки повреди здобила сопатничката во „тојотата“ Ј.П. која била пренесена во болницата во Куманово, а полесни повреди здобиле возачот С.М. и сопатничката М.Д. кои исто така биле пренесени во болницата во Куманово.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com