0.8 C
Skopje
Thursday, January 20, 2022

Тројца мажи нападнале жена во Чаир

Најчитани вести

37-годишна скопјанка пријавила дека физички била нападната од три лица во двор на куќа во Чаир.

-Вчера околу 21.00 часот во СВР Скопје, Р.Ф.(37) пријавила дека во двор од куќа на подрачје на Чаир, по претходна расправија, била физички нападната од В.Ф.(40), С.Ф.(43) и Д.Ф.(18). Во исто време било пријавено дека бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Р.Ф. од една страна и С.Ф., З.Ф.(43), Д.Ф. и Н.Ф.(63), од друга страна, сите од Скопје, велат од МВР.

По целосно документирање ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com