Home » Три хороскопски знаци е најтешко да се освојат

Три хороскопски знаци е најтешко да се освојат

by Журнал.мк

Постојат неколку хороскопски знаци познати по нивната импулсивност, но и површност во љубовните врски, па затоа романсите со нив можат да ѝ донесат многу страдања на другата страна.

Длабоко во себе ќе почувствуваат дека си поминуваат фантастично, дека се забавуваат, но тешко ќе се одлучат за нешто повеќе од „врска“.

Затоа е навистина тешко и емотивно исцрпувачко да се биде нивен партнер, особено за оние кои сакаат да се посветат на создавање семејство.

ОВЕН

Овенот е многу независен, дури и до тој степен што може да се граничи со себичност. Тие секогаш ќе се ставаат себеси на прво место, па дури и да му кажат на партнерот дека го сакаат, тешко е да се поверува дека се целосно посветени.

Овенот е огнен знак што ги тера веднаш да се заљубат. За жал, исто толку брзо и се одљубуваат.

Искуството на крајот ќе го научи Овенот дека треба да им понуди на партнерите повеќе за да развијат нешто посилно од површна врска.

Иако љубовта за нив е игра, зрелите Овни ќе научат дека мора да се посветат на оние за кои се грижат. Тие ќе ги зајакнат и водат своите партнери. Нивната лојалност ќе биде неспоредлива кога ќе ја пронајдат вистинската љубов.

БЛИЗНАЦИ

Шармот на Близнаците може многумина да плени. Флертуваат со идејата да го најдат совршениот, што ги спречува да ги ценат луѓето што ги имаат во сегашноста. Тие исто така би можеле да го саботираат и потенцијално да го збунат партнерот доколку се чувствуваат премногу ограничени во врската.

Близнаците често предизвикуваат конфликти со тестирање на посветеноста на партнерот, иако се свесни дека отровните стрели кои ги фрлаат често се повеќе од токсични за целта. А, тестот низ кој поминувате со Близнаците е тежок, напорен и многу стресен.

Зрелиот Близнак ќе ја разбере вредноста на комуникацијата во врската за да одржува плодни врски на долг рок. Близнаците се партнер кој ќе биде одличен соиграч. Тој знае како да направи нивниот партнер да се чувствува ценет и заштитен.

СТРЕЛЕЦ

Примамливите Стрелци уживаат останатите да им се восхитуваат поради нивната интелигенција.

На почетокот, тие може да изгледаат како одличен партнерски материјал; сепак, нивните партнери на крајот ќе видат колку се жестоко независни и колку им е тешко да го откријат своето вистинско „јас“.

Стрелецот се поклонува на секоја повреда и најважно му е да не покажува ранливост. Предноста е секогаш на страната на слободата на Стрелецот, па нивните партнери често ќе се чувствуваат запоставено.

Кога на Стрелците ќе им здодее, ќе бараат нова авантура. Ако нивниот партнер повеќе не е возбудлив и интригантен, Стрелецот нема да се двоуми да си замине.

Штом Стрелецот ќе ја види вредноста на динамичното партнерство, тој може да биде најдобар пријател и советник во врската. Тие се партнери кои знаат да подигнат со зборови и чувства на силен оптимизам. Тие знаат како да направат саканата личност да се чувствува самоуверено и бестрашно со својата непоколеблива лојалност.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More