19.8 C
Skopje
Thursday, June 17, 2021

Три натпревари суспензија за Нејмар

Најчитани вести

Француската Лига 1 немаше милост кон Нејмар и му изрече суспензија од три натпревари, за црвениот картон и скандалот што го предизвика потоа на натпреварот со Лил.

Бразиелцот, во поразот на својот тим од Лил (0:1), го доби вториот жолт картон во 90. минута, а на патот кон соблекувалните се обиде физички да се пресмета со Дјало, кој исто така поради вториот жолт картон предвреме го заврши натпреварот.

Поголем инцидент спречија членовите на двата тима.

Идентична казна како Нејмар доби и Дјало.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести