19.8 C
Skopje
Tuesday, July 5, 2022

Три лица загинаа и едно дете е повредено во тешка сообраќајка во Србија

Најчитани вести

Три лица ги загубија своите животи, а едно дете од 7-годишна возраст е пренесено во болница во тешката сообраќајна незгода која се случила на автопатот Белград – Суботица, кон граничниот премин Хоргош.

Трагедијата се случила кога џип Ауди со австриски регистарски таблици се заби под камион кој се движел по својата лента.

Според првичните информации кои ги пренесоа српските медиуми, загинатите се турски државјани.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com