19.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Три едноставни јога вежби за подобро спиење

Најчитани вести

Милиони луѓе ширум светот секоја вечер имаат проблеми со заспивањето и мирниот сон, а несоницата може да влијае негативно на здравјето на личноста.

Овие проблеми може да бидат решени со мали промени, поточно со мали и едноставни вежби во текот на денот.

Во продолжение погледнете го видео туторијалот за вежбање јога со кои ќе го успорите срцевото биење, ќе го смирите мозокот, ќе се ослободите од тензијата и ќе заспиете побрзо./friday.mk/

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com