8.8 C
Skopje
Saturday, December 10, 2022

Три деца повредени во сообраќајка на патот Тетово-Гостивар

Најчитани вести

Тетово, 2 август- Пет лица, меѓу кои три деца, се повредени во сообраќајна несреќа што се сучи утрово на автопатот Тетово-Гостивар, кај клучката за Камењане.

Од Секторот за внатрешни работи Тетово, информираат дека во несреќата учествувале три возила, од кои едното со британски регистерски таблички.

Сите повредени се пренесени во тетовската болница за да добијат лекарска помош.

Сообраќајната несреќа предизвика застој од два часа во сообраќајот, кој од 9 часот е нормализиран.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести