8.8 C
Skopje
Saturday, November 27, 2021

Тричковски: Вардар вака чист никогаш не бил

Најчитани вести

Познатиот новинар и колумнист Бранко Тричковски, објави неколку фотографии од центарот на Скопје, со укажување дека не можел да одолее да не го слика Вардар:

„Помислив дека донеле некоја друга река. Увоз од Швајцарија. Вардар вака чист никогаш не бил.“

Тричковски, во свој стил одговара на потенцијалните приговори дека „ова е предизборна кампања“: „Да, другари, кампања е, јас навивам за тие што од една тешка руина за неколку години го кренаа градот, го упристоија, отворија видици што пружаат задоволство, не срам, отворија булевари, средија улици, паркинзи и тротоари. Паркови. Урбани елементи со функција и естетика. Со нови содржини. Со нови визии и перспективи.“

Целиот фејсбук статус на Трчковски, со неговите фотографии, можете да го прочитате подолу.

РазубавувањеНа враќање од Рио, не можев да одолеам да не го сликам Вардар. Помислив дека донеле некоја друга река….

Posted by Branko Trickovski on Thursday, September 16, 2021

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com